+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Ochrona owoców przed ptakami

Jakimi sposobami można ochronić owoce przed ptakami?

 

Jak szkodzą ptaki?

Przez większą część roku, dla ogrodnika ptaki są niezbędnym pomocnikiem w toczeniu boju ze szkodnikami takimi jak gąsiennice, pędraki, chrząszcze. Niestety, oprócz owadów, smakują im również owoce takie jak czereśnie, wiśnie, winogrona, także truskawki, maliny, borówki i inne.

Szpaki są to ptaki, które zawsze tworzą duże stada. Dla ptaków wszystkożernych, nasze plony są łatwym łupem. Ich celem mogą być ogródki działkowe, domowe ogrody, uprawy itp. Takie stado jest zdolne „oczesać” drzewo szybciej niż hodowca zdąży się zorientować.

 Birdnet

Ochrona przed atakami ptaków

Krzewy i drzewa można przed ptactwem chronić na wiele sposobów.
Stosowanie urządzeń odstraszających oraz mechaniczne i akustyczne metody mają tendencję do dosyć krótkiej trwałości oraz ograniczeniu pełnionej funkcji, gdyż inteligentne ptaki się do niej przyzwyczajają.


Strzelanie ślepymi nabojami i pistoletami gazowymi – takie sposoby są używane w przypadku odstraszania kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy ptaków, co więcej, w przypadku takich urządzeń należy respektować przepisy prawne obowiązujące w kraju.


Najmowanie drapieżnych sokołów z pobliskich hodowli – ten sposób dobrze się spisze do zabezpieczenia rozległych winnic.
Rozwinięcie folii aluminiowej lub wysłużonych CD, DVD - są to sposoby które dają krótkotrwałe rozwiązanie, gdyż strach ptaków z czasem przemija. 
Innym sposobem jest użycie ochronnych siatek. Ochronna siatka jest bardzo lekka i wytrzymała.  

Produkowane są one najczęściej z polietylenu (np. siatka Birdnet) lub z wysokiej gęstości polietylenu (np. osłonowa siatka Pronet). Wielkość otworu siatki jest różna (18x18 mm, 25x25 mm), wykonane są tak, aby owady (pszczoły) bez problemu mogły przelatywać, a ptactwo nie mogło dostać się do plonów. W ofercie są różne wielkości oczka ( 2x5, 4x5, 4x20, 5x6, 5x12 cm), które jest wybierane w zależności od wielkości krzewów lub drzew. Siatka działa jako częściowa ochrona w przypadku gradobicia, charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Ochronne siatki można łączyć ze sobą używając nylonowej żyłki lub wysokowytrzymałego sznuru, którego cena oscyluje w okolicach 50 gr/m. Taki sposób ochrony jest najbardziej popularny wśród ogrodników.

Birdnet

Blog

Jak skutecznie pozbyć się kretów?

Denerwują Cię kopce od kretów w Twoim ogrodzie? Doradzimy, jak się skutecznie pozbyć nieproszonych gości, jakimi są krety, bez konieczności ich zabijania.

Siatka przeciw ptakom drapieżnym: jak ochronić wybieg dla drobiu?

Staje się Wasz ogród lub wybieg dla drobiu popularnym miejscem polowań sokołów czy myszołowów? Jeśli ptaki drapieżne poliją na wolno poruszający się po wybiegu czy ogrodzie drób, możesz stracić w krótkim czasie większość swojej hodowli. Rozpraw się z drapieżnikami, zanim odniosą i ostatnia kurę nioskę. Jeśli zwykły strach na wróble nie działa, mamy dla Ciebie inne, trwałe rozwiązanie.

Folia przeciwkorzenna zapobiega rozrastaniu się korzeni

Do czego służy bariera korzeniowa?
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00