Szanowni klienci, niestety w chwili obecnej wszystkie firmy kurierskie są bardzo zajęte i w zwiazku z tym dochodzi do opóźnień w dostawach. Dostawa towaru może trwać aż 3-4 dni od dnia wysyłki. Dziękujemy za wyrozumiałość.

+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Geowłókniny i geotkaniny

Geowłókniny i geotkaniny

Geowłókniny i geotkaniny służą do ochrony i oddzielania materiałów o różnej naturze, są wykonane z polietylenu (PET) lub polipropylenu (PP). Istnieją dwa rodzaje materiałów, geotkaniny i geowłókniny. Geowłóknina separacyjna wykonana jest z ciągłego włókna i dodatkowo pełni funkcję ochronną. Geotkaniny natomiast składają się z włókien przeplatanych w dwóch kierunkach, pełnią funkcję separacyjną i filtracyjną.

Geosyntetyki mają wiele zastosowań w budownictwie, są używane do oporowych konstrukcji, wzmocnień zbocza, do przemysłu kolejowego, drogowego, do podziemnych konstrukcji, tuneli itp. Mają również zastosowanie przy rekultywacji wysypisk śmieci oraz przy najróżniejszych drenażowych systemach.

Geotkanina separacyjna oddziela dwa materiały o różnych fizycznych i mechanicznych właściwościach, mogą być stosowane na przykład do ochrony drenaży żebrowych od otaczającego gruntu.

Filtracyjna geotkanina umożliwia przepływ wody prostopadle do płaszczyzny geosyntetyka np: woda może między materiałami oddzielonymi geosyntetykami swobodnie przepływać.

Separacyjna geowłóknina oddziela dwa materiały o różnych mechanicznych i fizycznych właściwościach np: oddziela naturalne podłoże od konstrukcyjnych warstw drogi.

Ochronna geowłóknina może być użyta jako zabezpieczenie jednego materiału drugim materiałem np: ochrona rury podczas zasypywania jej gruntem.

Filtracyjna geowłóknina zapewnia prostopadły przepływ wody do płaszczyzny materiału np. swobodny przepływ wody między poszczególnymi materiałami.

Liczba produktów: 5
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00