+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Ochrona rynien i oczek wodnych przed liśćmi

Ochronne siatki zapobiegają gromadzeniu się liści w rynnach i oczkach wodnych.

 

Jesienią, spadające liście zatykają rynny, co dla niektórych jest koszmarem, gdyż udrażnianie rynien poprzez balansowanie na drabinie jest ciężkie i może być niebezpieczne. Co więcej, podczas zimy zalegające liście tworzą wilgoć, która powoduje korozję.

Wrzesień jest dobrym miesiącem do kontroli i ostatecznego przeglądu rynien. Słońce nie grzeje już tak mocno, mało opadów deszczu i relatywnie długi dzień w porównaniu z późniejszymi miesiącami daje nam idealne warunki do wszystkich niezbędnych prac wokół domu.

Jak przygotować rynny jesienią?

  • Sprawdzić przepustowość rynny – skontrolować, czy nie zalegają żadne liście lub inne zanieczyszczenia oraz sprawdzić stan rynien pod względem występowania ognisk korozji. Szczelność połączeń wykonuje się poprzez nalanie wody w koryto rynnowe i obserwowanie, czy jest szczelne. W przeciwnym wypadku należy uszczelnić łączenia.
  • Wyczyścić rynny – można tego dokonać kilkoma sposobami. Najczęstszym i najprostszym sposobem jest oczyszczenie rynien za pomocą drabiny i rękawiczek. W przypadku większej ilości nieczystości można użyć szpachelki. Jeśli rynna jest dosyć wysoko i nie możliwy jest dostęp do niej za pomocą drabiny, lub mamy lęk wysokości, przyda się tutaj teleskopowa tyczka, która jest bardzo pomocna przy ich czyszczeniu. Ostatecznie, możemy tą pracę zlecić fachowcom specjalizującym się w oczyszczaniu rynien.
  • Skontrolować nachylenie rynien – rynna powinna mieć spadek od 0,5% do 2 % w kierunku rynny spustowej, umożliwia to sprawne odwodnienie
  • Ochrona rynien przed liśćmi – najłatwiejszą metodą ochrony przed spadającymi liśćmi jest użycie ochronnej siatki Leaf Protec. Zapewni ona skuteczną przegrodę przed zabrudzeniami. Siatka jest mocowana do rynny w bardzo prosty sposób za pomocą kompatybilnych plastikowych łączników

Aby zapewnić długą żywotność rynien oraz mieć suche ściany budynku, nie można zaniedbywać ich kontroli. Uniknie się w taki sposób zbędnych wydatków na naprawę.

Liście w rynnach to nie tylko ten jeden problem związany z nimi, wiele problemów mogą przysporzyć również gromadzące się liście w oczkach wodnych i małych jeziorkach. Ich małe ilości nie szkodą. Natomiast w przypadku, kiedy będzie ich już znaczna ilość, mogą one naruszyć naturalną równowagę. Liście zgromadzone w wodzie zaczną się rozkładać, powodując wydzielanie gazów gnilnych.

Leaf protec

Jak zapobiec gromadzeniu się liści w jeziorkach?

Warunkiem jest przede wszystkim rozciągnięcie ochronnej siatki na jeziorko lub oczko wodne. Na brzegach należy siatkę zakotwić kamieniami lub przymocować specjalnymi kołkami. Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na to, aby siatka nie stykała się z taflą wody. Przy większych powierzchniach opłaca się zamocować na brzegu kołki i złączyć je za pomocą liny. Siatka tak napięta będzie gromadziła liście. Po okresie jesiennym, w listopadzie i grudniu siatkę Birdnet demontuje się i oczyszcza z liści.

Blog

Jak skutecznie pozbyć się kretów?

Denerwują Cię kopce od kretów w Twoim ogrodzie? Doradzimy, jak się skutecznie pozbyć nieproszonych gości, jakimi są krety, bez konieczności ich zabijania.

Siatka przeciw ptakom drapieżnym: jak ochronić wybieg dla drobiu?

Staje się Wasz ogród lub wybieg dla drobiu popularnym miejscem polowań sokołów czy myszołowów? Jeśli ptaki drapieżne poliją na wolno poruszający się po wybiegu czy ogrodzie drób, możesz stracić w krótkim czasie większość swojej hodowli. Rozpraw się z drapieżnikami, zanim odniosą i ostatnia kurę nioskę. Jeśli zwykły strach na wróble nie działa, mamy dla Ciebie inne, trwałe rozwiązanie.

Folia przeciwkorzenna zapobiega rozrastaniu się korzeni

Do czego służy bariera korzeniowa?
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00