Drodzy klienci, chcielibyśmy poinformować Was o przerwie technicznej dnia 28.09.2020. Tego dnia nie będą realizowane żadne wysyłki. Zamówienia zostaną odesłane następnego dnia roboczego. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Ochrona przed chwastami

Do ochrony przed porostem chwastów, ale także jako tkanina do ściółkowania stosuje się ogrodowe geotkaniny i geowłókniny.

Przeciwko chwastom używa się naturalnych materiałów ściółkujących, które są wykonane w 100% z kompostowalnej biomasy. Mają średnią żywotność 3 - 5 lat - rozkładają się pod wpływem temperatury i wilgotności. Zapobiegają rozwojowi chwastów, ponieważ absorbują promienie słoneczne.

Czarne agrotkaniny i agrowłókniny pochłaniają promieniowanie słoneczne, a więc są idealne do ściółkowania. W ten sposób zapobiegają porostowi chwastów, a tym samym znacznie zmniejszają czas potrzebny na konserwację trawnika. Zapewniają także łatwą penetrację wody do gleby oraz utrzymują wilgotności gleby. Są to bardzo przydatne cechy w tworzeniu nowych kwietników w ogrodach zarówno ozdobnych jak i uprawnych (sadzenie truskawek, roślin ogórków itp).

Najważniejsze właściwości to ich wytrzymałość, elastyczność oraz przepuszczalność dla wody. W geotekstyliach z materiału syntetycznego nie rozmnażają się bakterie, ponadto wyroby te są odporne na działanie promieni UV.

Mocowanie tkaniny prowadzi się w miękkim podłożu przy użyciu drewnianych lub plastikowych kołków, można również zastosować mocniejsze kołki stalowe.

Liczba produktów: 8
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?