+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Siatki przeciwśniegowe: Jak mogą pomóc w okresie zimowym?

Siatki przeciwśniegowe (lub też siatki ochronne przed śniegiem) są niezawodnym pomocnikiem w czasie ciężkich zim. Stosowane są jako ochrona przed tworzeniem się zawieji śnieżnych wzdłuż dróg czy torów kolejowych. Jakie są korzyści z zastosowania ochronnych siatek przeciwśniegowych? Więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule.

Osłona przeciwśniegowa to składana plastikowa siatka odporna na niekorzystne warunki atmosfetyczne. Chroni przed silnym wiatrem, śniegiem czy mrozem (do -30 °C), promieniowaniem UV i innymi niekorzystnymi warunkami. W szczególności nadaje się do ochrony dróg i linii kolejowych przed zaspami śnieżnymi.

Siatki przeciwśniegowe i ich zastosowanie

Siatki przeciwśnieżne można wykorzystać jako parawan lub jako osłonę placów budowy, wykopów, na stokach narciarskich czy jako osłonę terenów prywatnych lub do ogrodzenia wydarzeń kulturalnych.

Do słowa wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie większych terenów przed śniegiem (i nie tylko), a tym samym zapobieganiu zawiejom śnieżnym. Siatki ochronne przeciwśnieżne można również wykorzystać do ochrony roślin przed zwierzętami domowym ale też przed dzikimi zwierzętami.

Plastikowe siatki przecieśnieżne wykonane są z wytrzymałego polietylenu o dużej gęstości (HDPE). Taki skład gwarantuje długotrwałą żywotność siatki przeciwśniegowej, szczególnie ze względu na dużą wytrzymałość materiału oraz na jej odporność na korozję czy gnicie. Inną zaleta siatki przeciwśnieżnej jest jej niewielka waga, co ułatwia jej transport z miejsca na miejsce.

Montaż siatek przeciwśniegowych zaleca się przed rozpoczęciem zimy. Instaluje się je w odległości około 20 metrów od drogi lub torów kolejowych. Siatko przeciwśnieżne można przymocować do słupków lub do istniejącego ogrodzenia.

Należy pamiętać, że siatki przeciwśnieżne powinno się zawsze instalować po nawietrznej stronie.

Siatki przeciwśniegowe zapewniają bezpieczeństwo w okresie zimowym

Jeśli chcesz i podczas ostrej zimy, zabezpieczyć swój podjazd lub drogę dojazdową, wybierz siatkę przeciwśnieżną z naszej oferty. Po okresie zimowym można siatki wygodnie złożyć i schować, a następną zimą wykorzystać ponownie. Jeśli potrzebujesz poradzićskontaktuj się z nami, z przyjemnością pomożemy w wyborze.

Blog

Jak skutecznie pozbyć się kretów?

Denerwują Cię kopce od kretów w Twoim ogrodzie? Doradzimy, jak się skutecznie pozbyć nieproszonych gości, jakimi są krety, bez konieczności ich zabijania.

Siatka przeciw ptakom drapieżnym: jak ochronić wybieg dla drobiu?

Staje się Wasz ogród lub wybieg dla drobiu popularnym miejscem polowań sokołów czy myszołowów? Jeśli ptaki drapieżne poliją na wolno poruszający się po wybiegu czy ogrodzie drób, możesz stracić w krótkim czasie większość swojej hodowli. Rozpraw się z drapieżnikami, zanim odniosą i ostatnia kurę nioskę. Jeśli zwykły strach na wróble nie działa, mamy dla Ciebie inne, trwałe rozwiązanie.

Folia przeciwkorzenna zapobiega rozrastaniu się korzeni

Do czego służy bariera korzeniowa?
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00