+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES

W magazynie

Geowłóknina drogowa separacyjna produkowana jest z recyklowanego poliestru. Stosowana jest w celu odseparowania warstw tworzących drogi, tory, parkingi, chodniki oraz inne konstrukcje. Duże znaczenie ma również w budownictwie mieszkaniowym, chorniąc beton przed wyschnięciem.

Więcej informacji
wybrać opcję

Rozmiary i sposoby pakowania

Jesteś hurtownikiem? Wyślij nam zapytanie e-mailem
Rozmiar 0,27×0,27×4,05 m
Waga 40 kg
Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES 200g 50x4m

2,18 zł za m²
Brak w magazynie.
438 zł
354 zł bez VAT
Rozmiar 0,27×0,27×2 m
Waga 21 kg
Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES 200g 50x2m

2,69 zł za m²
Magazyn Łódź 48 rolek
269 zł
218 zł bez VAT
Rozmiar 0,3×0,3×4 m
Waga 60 kg
Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES 300g 50x4m

3,13 zł za m²
Magazyn Łódź 40 rolek
626 zł
508 zł bez VAT
Rozmiar 0,3×0,3×2,04 m
Waga 30 kg
Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES 300g 50x2m

3,72 zł za m²
Magazyn Łódź 19 rolek
372 zł
302 zł bez VAT
Rozmiar 0,35×0,35×2 m
Waga 40 kg
Geowłóknina drogowa separacyjna

GEO RPES 400g 50x2m

5,54 zł za m²
Magazyn Łódź 15 rolek
  • Wyprzedaż
554 zł
450 zł bez VAT
Nie wiesz co wybrać? Zapytaj naszego specjalistę

Opis i parametry

Geowłóknina poliestrowa GEO RPES znajduje zastosowanie w wielu sektorach budownictwa:
- ściany oporowe i przyczółki mostowe
- geowłóknina do drenażu
- składowiska odpadów
- odwadnianie konstrukcji
- tunele i konstrukcje podziemne
- budownictwo transportowe (drogi, koleje, parkingi)
- terminale kontenerowe, lotniska itp
- włóknina filtracyjna ochrania skarpy, zbocza, nasypy, osuwiska
- fundamenty budowli naziemnych. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Geowłóknina wielokolorowa (multicolor) wyprodukowana została w Unii Europejskiej

Parametry GEO RPES

Typ balení rolka
Složení PET
Certifikáty Deklaracja właściwości użytkowych (DoP)
Barva szary
Využití produktu separacja, filtracja, ochrona

Doradca zakupowy

Nasz profesjonalny personel pomoże w doborze i wyjaśni sposoby oraz procedury korzystania z naszych produktów.

Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00
lub zostaw kontakt, a my oddzwonimy
Klikając na „Subskrybuj“ wyrażasz zgodę na przetwarzanie wiadomości e-mail zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych.
Geowłóknina

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jaka geowłóknina czy inny produkt zastosować do wykonania drogi dojazdowej. Droga będzie korytowana na ok 40cm głębokości, a wykop zasypany gruzem. Jaki produkt polecacie do użycia przed zasypaniem wykopu?

Dzień dobry,
do wykonania drodi podjazdowej opisanej poniżej zaleca się zastosowanie geowłókninę separacyjną Geomatex NTI BS16 200g. Jeśli chciałby Pan jeszcze drogę wzmocnić podłoże (zpewnić jej nośność) dobrze by było na geowłókninę położyć jeszcze geosiatkę (georuszt) Eurogrid BX 30/30, następnie na tak przygotowane podłoże wysypać gruz.
Pozdrawiam Martin Rameš

wlóknina

Jaką włókninę można byłoby zastosować do wyłożenia dna stawu gruntowego żeby staw nadal spełniał rolę melioracyjną ( włóknina musi przepuszczać wodę) ale jednocześnie żeby włóknina pełniła coś w rodzaju filtra?

Dzień dobry, 

Wszystkie włókniny i tkaniny przepuszczają wodę oraz ją filtrują. Jeżeli ma Pan na myśli zastosowanie włókniny pod staw, jako np. izolacja folii to jak najbardziej. Na wykopany grunt stosuje się włókninę, na to natomiast rzecz jasna folię. Zapewni ona zabezpieczenie folii przed uszkodzeniem spowodowanym kamieniami czy innymi ostrzejszymi cząstkami gleby. 

Pozdrawiam,

O. Regulska

Gramatura GEOMATEX RPES

Dzień dobry, zgłaszam się z prośbą o pomoc, jaką gramaturę geowłókniny moglibyście mi Państwo polecić do separacji pomiedzy gliną a kamiennym ogrodzeniem, który będzie z jednej strony służyć również jako ścianka wysoka na 1m. Zastanawiam się nad 200g/m2 bądź 300g/m2. Zdaje sobie sprawę, że 300g/m2 było by lepsze, ale jest tutaj duża różnica cenowa. Potrzebuje całkowicie 200m2. Z góry dziękuję za radę, pozdrawiam Władysłam Szimik

Dzień dobry,
jeśli z kamiennym ogrodzeniem połączyć chce się glinę, najlepiej jest zastosować agrotkanine, dlatego że w odróżnieniu do geowłóknin która ma delikatne szwy, nie przepuści cząstek ziemii. Z naszej oferty może Pan wybrać pomiędzy produktami w mniejszych pakowaniach Geomatex Hobby+ bądź Agrotex T. Jeśli jednak zdecyduje się Pan na geowłókninę, gramatura 200g/m2 będzie wystarczająca.

Geowłóknina RPES 200g 50x4m

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy owa folia jest odpowiednia również jako separacja pomiedzy drenażem a piaskiem na jeździeckie zawody? Jeśli tak czy jest możliwość zamówienia jej w szerszych pasach? Potrzebowałabym rozmiar odpowiedni na wybieg 50x25m2 (1250m2 , ale mam liczyć dodatek na nakładnie się?) Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Barbara Borowik

Dzień dobry p. Borowik,
geowłóknina jest odpowiednia dla tego typu zastosowań. Ale zamiast Geomatexu RPES, który wyprodukowany został z recyklowanego poliestru, polecamy Geoamtex NTI BS16 wykonany z czystego polipropylenu z powodu większej wytrzymałości. Również ma gramaturę 200g/m, jest koloru czarnego o rozmiarze 100x5m (gdzie 5m jest to szerokość). Materiał nachodzić powinien na siebie minimalnie na 30cm.

Zastosowanie w oczku wodnym

Dzień dobry, mam następujące pytanie: jaką geowłókninę zastosować pod folię w oczku wodnym? Dziękuję za informację. Swoboda.

Dzień dobry p. Swoboda,
ta geowłóknina pod folię będzie pełniła funckję ochornnej warstwy przed uszkodzeniem związanym z nierównościami w podłożu. Własnie dlatego odpowiednia tu będzie geowłóknina nie tkanina, ponieważ jest wytrzymalsza. Idelanie o gramaturze 500g/m2, jednak w przypadku że podłoże jest dostatecznie wyrównane można zastosować takže 300g/m2. W takim zastosowaniu nie ważny jest aż tak bardzo materiał z jakiego został wykonany produkt.

Geowłóknina

Dzień dobry. Zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze geowłókniny przeciw porostowi chwastów i korzeni pod drewnianym tarasem. Taras nie jest całkowicie przykryty więc geowłóknina powinna być odporna na promieniowanie UV. Dziękuję, Krawczyk.

Dzień dobry, p. Krawczyk,
niestety na chwilę obecną geowłókniny nie są w stanie zatrzymać porostu korzeni, w tym celu używa się specjalnych przeciwkorzeniowych folii (niestety nie mamy ich w swojej ofercie).
Porost chwastów wyeliminuje, ewentualnie go ograniczyt . Geowłókniny przez swe właściwości przeznaczone są do stosowania w konstrukcji (przysypywanie glebą itp.), z tego powodu nie jest istotna jej odorność na promienie UV. Dlatego własnie najlepsze rozwiązania to stosowanie geowłókininy pod tarasy o niezbyt wielkich szparach między deskami, bądź drugie rozwiązanie to nasypanie cienkiej warstwy żwiru czy piasku zakrywającą materiał.
W odniesieniu do wielkości tarasu, zastosować można takowy asortyment: https://www.geomall.pl/ogrod/ochrona-przed-chwastami/tkaniny

 

Geowłóknina RPES 300g 50x

Dzień dobry, chciałbym się poradzić co do kupna wyżej wymienionej geowłókniny Geomatex RPES 300g 50x2m rozmiary w domku są następujące: dwa pokoje 5m * 5m + 5m * 4m, głębokość 0,80 gdzie podłogowe warstwy to: 1. stała ziemia z gliny- nieutwardzona, 2. powierzchnia z geowłókniną, służy do oddzielenia piasnkowego szkła od gliny. 3. Warstwa piankowego szkła 20-30cm /Zagęszczenie/ 4. Hydroizolacyjna folia sprawdzi się w funkcji separacji piankowego szkła od stałej gleby? Pozdrawiam.

Dzień dobry, ze względu na właściwości piankowego szkła polecane jest zastosowanie geowłókniny z czystego polipropylenu, która ma większą odporność na ewentualne mechaniczne uszkodzenia. Z naszej oferty polecam Geomatex NTB 200g 100x2m.

Geowłóknina

chciałbym się zapytać, czy moglibyście mi polecić geowłókninę geomatex RPES 400g jako podkład pod oczko wodne w ogrodzie. (pod folię). Dziękuję Karbula

Dzień dobry,
jak najbardziej, można zastosować ta geowłóknine o takowej gramaturze. Proszę uważać aby z podkładu były usunięte wszystkie ostre przedmioty aby nie przedziurawić folii. 

Geowłóknina RPES

Jest to geowółnina odpowiedna na murki do wysokości 1,5m? Dziękuję

Dzień dobry,
zgadza się, wymieniona geowłóknina w przypadku murków jest również stosowana.

Geowłóknina

Dzień dobry, jaką gramaturę tej oto geowłókniny polecilibyście mi Państwo do zagrody dla koni? Chodzi o rozdzielenie żwiru i piasku. Dziękuję. R.W.

Dzień dobry,
z doświadczenia polecić możemy nietkaną geowłókninę z czystego polipropylenu o gramaturze minimalnie 300 g/m2, np. Geomatex NTB 10 300 g (szerokość rolki 2 lub 4 metry) bądź Geomatex NTI BS25 (szerokość rolki 5m).

Geowłóknina

Dzień dobry, jaką geowłóknine możecie mi polecić do separacji beotonowych żwirów które będą służyć mi jako drenaż i gliny. Dziękuje bardzo, W.O.

Dzień dobry,
Ogólnie do separacji poleca się zastosowanie tkanej geowłókniny, ponieważ ma lepsze parametry jeśli chodzi o funkcje separacyjną. Aczkolwiek jeżeli glina/gleba nie jest raczej drobnoziarnista można poużyć także geowłókninę nietkaną, właśnie np. Geomatex RPES. Jeśli żwiry betonowe nie są zbyt ostre można zastosować geowłókninę 300g/m2.

Geowkłóknina na ochornę hydroizolacyjnych folii

Dzień dobry, jaki rodzaj/materiał geowłóknin mogliby mi państwo polecić na ochorę hydroizolacyjnych folii o chropowatości 1mm? Hydroizolacja umieszczona będzie między żelazno-betonową deską u podstawy a bazowym nasypem z piankowego szkła. Geowłóknina miałaby ochornić hydroizolację przed uszkodzeniem o piankowe szkło bądź przy wykonywaniu stalowych wzmacniających płyt i oddzielnego betonu. Sprawdzi się przy tym GEOMATEX RPES 4000g/m2? Którą geowłóknine polecilibyście do separowania nasypu z piankowego szkła od podłoża? Przey nasyp przechodzić będzie drenaż. Wystarczy zastosowanie GEOMATEX RPES 300g/m2? Dziękuje.

Dzień dobry,
prawidłowo podał pan parametry. W miejsce nietkanej geowłókniny z recyklowanego poliestru lepiej jest użyć ze względu na parametry techniczne nietkaną geowłókninę z polipropylenu, np. Geomatex NTI.

GEOMATEX RPES 500g a zazielenienie dachu

Dzień dobry, czy produkt GEOMATEX RPES 500g jest odpowiedni do rozległego zazielenienia dachu? Geowłóknina położona by była jako warstwa separująca między EPDM hydroizolacyjną a substratem ok. 10 cm. Planujemy tą geowłóknine punktowo przylepić do EPDM hydroizolacyjnej, dlatego że poziom nachylenia dachu to około 26°. Dziękuje.

Dzień dobry,
geowłóknina Geomatex RPES wyprodukowana została z recyklowanego poliestru, nie jest ona przeznaczona do tego typu zastosowań. Do zazielenienia dachów poleca się zastosowanie geowłóknin z polipropylenu, np. Geomatex NTI BS25.

Gramatura GEOMATEX RPES

Dzień dobry, zgłaszam się z prośbą o pomoc, jaką gramaturę geowłókniny moglibyście mi Państwo polecić do separacji pomiedzy gliną a kamiennym ogrodzeniem, który będzie z jednej strony służyć również jako ścianka wysoka na 1m. Zastanawiam się nad 200g/m2 bądź 300g/m2. Zdaje sobie sprawę, że 300g/m2 było by lepsze, ale jest tutaj duża różnica cenowa. Potrzebuje całkowicie 200m2. Z góry dziękuję za radę, pozdrawiam Władysław Szimik

Dzień dobry,
jeśli z kamiennym ogrodzeniem połączyć chce się glinę, najlepiej jest zastosować agrotkanine, dlatego że w odróżnieniu do geowłóknin która ma delikatne szwy, nie przepuści cząstek ziemii. Z naszej oferty może Pan wybrać pomiędzy produktami w mniejszych pakowaniach Geomatex Hobby+ bądź Agrotex T. Jeśli jednak zdecyduje się Pan na geowłókninę, gramatura 200g/m2 będzie wystarczająca.

Daj znać innym, jeśli jesteś zadowolony z produktu Nie trać czas na studiowanie informacji na internecie. Nasz profesionalny personel pomoże Ci w doborze i wyjaśni wszystkie sposoby i procedury korzystania z oferowanych produktów. Wyślij pytanie
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00