Bariera korzeniowa służy do kontroli wzrostu korzeni (szczególnie drzew i krzewów) w niepożądanych miejscach. Zapobiega ich poziomemu wzrostowi, chroniąc otaczającą glebę przed uszkodzeniem.
Bariera korzeniowa służy do ochrony instalacji inżynieryjnych, dróg, tarasów, bruku, chodników, fundamentów budynków, piwnic, podjazdów, jeziorek i basenów. Dzięki polietylenowi o wysokiej gęstości (HDPE), z którego została wykonana, jest odporna na grzyby, pleśnie i mikroorganizmy.
Folia przeciwkorzenna nie przepuszcza wody do podłoża. Aby zapobiec rozrastaniu się chwastów w glebie pod stałymi powierzchniami (np. płytką betonową) i utrzymać przepuszczalność gruntu, wybierz np. nietkane lub tkane agrowłókniny do zwalczania chwastów.
Folia przeciwkorzenna jest przyjazna dla środowiska. Materiał jest odporny na promieniowanie UV, nieaktywny chemicznie i po aplikacji tworzy idealną, elastyczną membranę. Przycinając folię można dopasować ją do pożądanego rozmiaru.
Folię przeciwkorzenną najczęściej montuje się w wykopach w pozycji pionowej. Gdy korzenie natrafią na barierę, zostaną skierowane wzdłuż folii w dół, przez co wnikają głębiej w glebę. Po osiągnięciu końca folii przeciwkorzennej korzenie mogą ponownie rozrastać się na boki.
Najbardziej odpowiednim i skutecznym sposobem na montaż folii jest jej owinięcie w glebie wokół drzewa. Bariera nie może jednak zostać zamontowana zbyt blisko rośliny, ponieważ zbyt mała przestrzeń dla wzrostu korzeni spowoduje zmniejszenie stabilności drzewa.
Pamiętaj: Jeśli szerokość jednego pasa folii przeciw korzeniom nie wystarcza do pokrycia wymaganej powierzchni, należy zastosować kolejne pasy zachodzące na siebie o co najmniej 20 cm, najlepiej połączone za pomocą taśmy butylowej.
Nasz profesjonalny personel pomoże w doborze i wyjaśni sposoby oraz procedury korzystania z naszych produktów.
Nic nie znaleziono, zapytaj jako pierwszy.