+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Jak można ochronić owoce przed ptakami?

okresie dojrzewania owoców ptaki mogą sporządzić nieodwracalne szkody na owocach. Jak można ochronić plony przed ptakami? 

Co się dowiesz z artykułu? Kliknij na rozdział i przeczytaj to co Cię interesuje

Jak szkodzą ptaki?

Przez większą część roku, dla ogrodnika ptaki są niezbędnym pomocnikiem w walce ze szkodnikami, takimi jak, gąsiennice, pędraki, chrząszcze. Niestety, oprócz owadów, smakują im również owoce, takie jak czereśnie, wiśnie, winogrona, także truskawki, maliny, borówki i inne.

Birdnet

Szpaki to ptaki, które zawsze tworzą duże stada. Dla ptaków wszystkożernych, nasze plony są łatwym łupem. Ich celem mogą być ogródki działkowe, domowe ogrody, uprawy itp. Takie stado jest zdolne „oczesać” drzewo szybciej niż hodowca zdąży się zorientować.

Ochrona przed atakami ptaków

Krzewy i drzewa można przed ptactwem chronić na wiele sposobów.

Zastosowanie urządzeń odstraszających. Mechaniczne i akustyczne metody odstraszania ptaków, mają tendencję do dosyć krótkiej trwałości, ponieważ inteligentne ptaki się do tych dźwięków przyzwyczajają.

Strzelanie ślepymi nabojami i pistoletami gazowymi – takie sposoby są używane w przypadku odstraszania kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy ptaków, co więcej, w przypadku takiej metody odstraszania należy respektować przepisy prawne.

Wynajęcie drapieżnych sokołów z pobliskich hodowli – ten sposób dobrze się spisze do zabezpieczenia rozległych winnic.

Rozwinięcie folii aluminiowej lub wysłużonych CD, DVD - są to sposoby, które dają krótkotrwałe rozwiązanie, ponieważ strach ptaków z czasem przemija.

Innym sposobem jest użycie ochronnych siatek przeciw ptakom. Ochronna siatka na ptaki jest bardzo lekka i wytrzymała.

Ochronne siatki przeciw ptakom wyprodukowane są one najczęściej z polietylenu (np. siatka Birdnet) lub z wysokiej gęstości polietylenu (np. wzmocniona siatka Pronet). Wielkość oczek siatki jest różna (18×18 mm, 25×25 mm), wykonane są tak, aby owady (pszczoły) bez problemu mogły przelatywać, a ptactwo nie mogło dostać się do plonów.

W naszej ofercie znajdują się siatki o różnej wielkości oczka (2×5, 4×5, 4×20, 5×6, 5×12 cm), które wybrać my się miało w zależności od wielkości krzewów lub drzew. Siatka przeciw ptakom działa jako częściowa ochrona w przypadku gradobicia, charakteryzuje się bardzo długą żywotnością.

Ochronne siatki można łączyć ze sobą używając nylonową żyłkę lub wysokowytrzymały sznur, którego cena oscyluje w okolicach 50 gr/m. Taki sposób ochrony przed ptakami jest najbardziej popularny wśród ogrodników.

Birdnet

Porównanie siatek przeciw ptakom

 

Normalna siatka  (siatka Birdnet)

Wzmocniona siatka  (siatka Pronet)

Materiał  

HDPE  

PE  

Kolor  

zielona  

zielonoczarna  

Rozmiar oczek po rozciągnięciu  

18 x 18 mm  

25 x 25 mm  

Rozmiar całkowity siatki po rozciągnięciu  

5 x 2 m / 5 x 4 m / 20 x 4 m / 50 x 4 m  

5 x 6 m / 5 x 12 m 

Chcesz zapobiec uszkodzeniu uprawianych owoców?

naszej ofercie znajdziesz siatki na ptakiktóre pomogą ochronić plony przed szkodamiktóre  w stanie narobić ptaki. 

Jeśli nie wiesz, którą siatkę przeciwko ptakom wybrać lub potrzebujesz poradzić, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. 

Blog

Zastosowanie folii kubełkowych do hydroizolacji fundamentów

Z foliami kubełkowymi zwykle możemy się zetknąć w ramach budowy lub przebudowy dolnych (podziemnych) części budynków. Jakie są ich właściwości i jak je poprawnie zamontować?

Geokraty: zalety i zastosowania

Potrzebujesz zabezpieczyć skarpę w ogrodzie, podjazd lub padok dla koni? Jednym z możliwych rozwiązań może być zainstalowanie tzw. geokraty komórkowej. Czym właściwie są geokraty komórkowe i kiedy warto pomyśleć o ich zastosowaniu?

Jak w naturalny sposób zabezpieczyć skarpę?

Czy masz w ogrodzie skarpę, na której chciałbyś posadzić krzewy lub rośliny okrywowe, ale nie wiesz, jak to zrobić? Inspirację znajdziesz w niniejszym artykule. Doradzimy Ci, jak zabezpieczyć skarpę właśnie za pomocą roślin.
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00