+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Jak można ochronić owoce przed ptakami?

okresie dojrzewania owoców ptaki mogą sporządzić nieodwracalne szkody na owocach. Jak można ochronić plony przed ptakami? 

Jak szkodzą ptaki?

Przez większą część roku, dla ogrodnika ptaki są niezbędnym pomocnikiem w walce ze szkodnikami, takimi jak, gąsiennice, pędraki, chrząszcze. Niestety, oprócz owadów, smakują im również owoce, takie jak czereśnie, wiśnie, winogrona, także truskawki, maliny, borówki i inne.

Szpaki to ptaki, które zawsze tworzą duże stada. Dla ptaków wszystkożernych, nasze plony są łatwym łupem. Ich celem mogą być ogródki działkowe, domowe ogrody, uprawy itp. Takie stado jest zdolne „oczesać” drzewo szybciej niż hodowca zdąży się zorientować.

Ochrona przed atakami ptaków

Krzewy i drzewa można przed ptactwem chronić na wiele sposobów.

Zastosowanie urządzeń odstraszających. Mechaniczne i akustyczne metody odstraszania ptaków, mają tendencję do dosyć krótkiej trwałości, ponieważ inteligentne ptaki się do tych dźwięków przyzwyczajają.

Strzelanie ślepymi nabojami i pistoletami gazowymi – takie sposoby są używane w przypadku odstraszania kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy ptaków, co więcej, w przypadku takiej metody odstraszania należy respektować przepisy prawne.

Wynajęcie drapieżnych sokołów z pobliskich hodowli – ten sposób dobrze się spisze do zabezpieczenia rozległych winnic.

Rozwinięcie folii aluminiowej lub wysłużonych CD, DVD - są to sposoby, które dają krótkotrwałe rozwiązanie, ponieważ strach ptaków z czasem przemija.

Innym sposobem jest użycie ochronnych siatek przeciw ptakom. Ochronna siatka na ptaki jest bardzo lekka i wytrzymała.

Ochronne siatki przeciw ptakom wyprodukowane są one najczęściej z polietylenu (np. siatka Birdnet) lub z wysokiej gęstości polietylenu (np. wzmocniona siatka Pronet). Wielkość oczek siatki jest różna (18×18 mm, 25×25 mm), wykonane są tak, aby owady (pszczoły) bez problemu mogły przelatywać, a ptactwo nie mogło dostać się do plonów.

W naszej ofercie znajdują się siatki o różnej wielkości oczka (2×5, 4×5, 4×20, 5×6, 5×12 cm), które wybrać my się miało w zależności od wielkości krzewów lub drzew. Siatka przeciw ptakom działa jako częściowa ochrona w przypadku gradobicia, charakteryzuje się bardzo długą żywotnością.

Ochronne siatki można łączyć ze sobą używając nylonową żyłkę lub wysokowytrzymały sznur, którego cena oscyluje w okolicach 50 gr/m. Taki sposób ochrony przed ptakami jest najbardziej popularny wśród ogrodników.

Porównanie siatek przeciw ptakom

 

Normalna siatka  (siatka Birdnet)

Wzmocniona siatka  (siatka Pronet)

Materiał  

HDPE  

PE  

Kolor  

zielona  

zielonoczarna  

Rozmiar oczek po rozciągnięciu  

18 x 18 mm  

25 x 25 mm  

Rozmiar całkowity siatki po rozciągnięciu  

5 x 2 m / 5 x 4 m / 20 x 4 m / 50 x 4 m  

5 x 6 m / 5 x 12 m 

Chcesz zapobiec uszkodzeniu uprawianych owoców?

naszej ofercie znajdziesz siatki na ptakiktóre pomogą ochronić plony przed szkodamiktóre  w stanie narobić ptaki. 

Jeśli nie wiesz, którą siatkę przeciwko ptakom wybrać lub potrzebujesz poradzić, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. 

Blog

Jak skutecznie pozbyć się kretów?

Denerwują Cię kopce od kretów w Twoim ogrodzie? Doradzimy, jak się skutecznie pozbyć nieproszonych gości, jakimi są krety, bez konieczności ich zabijania.

Siatka przeciw ptakom drapieżnym: jak ochronić wybieg dla drobiu?

Staje się Wasz ogród lub wybieg dla drobiu popularnym miejscem polowań sokołów czy myszołowów? Jeśli ptaki drapieżne poliją na wolno poruszający się po wybiegu czy ogrodzie drób, możesz stracić w krótkim czasie większość swojej hodowli. Rozpraw się z drapieżnikami, zanim odniosą i ostatnia kurę nioskę. Jeśli zwykły strach na wróble nie działa, mamy dla Ciebie inne, trwałe rozwiązanie.

Folia przeciwkorzenna zapobiega rozrastaniu się korzeni

Do czego służy bariera korzeniowa?
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00