+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Mata kokosowa ściółkująca z siatką PP Geomat K-P

  • Żywotność 3 lata
W magazynie

Mata kokosowa wzmocniona siatką polipropylenową (PP) przeznaczona do ochrony skarp przed erozja lub ich wzmocnienia, w przypadku warianty Geomanet K-PF 530 g/m² (z folią) także do mulczowania. Zapewnia funkcjonalna ochronę przed erozją gleby przez 3 do 5 lat (w przypadku wersji Geomat K-P 600 g/m²).

Więcej informacji
wybrać opcję

Rozmiary i sposoby pakowania

Jesteś hurtownikiem? Wyślij nam zapytanie e-mailem
Rozmiar 0,6×0,6×2 m
Waga 60 kg
Mata kokosowa przeciwerozyjna

Geomat K-P 600 g/m² 2×50 m [100 m²]

7,46 zł za m²
W magazynie – Łódź, 2 rolki
746 zł
606 zł bez VAT
Rozmiar 0,35×0,35×2 m
Waga 35 kg
Mata kokosowa przeciwerozyjna

Geomat K-P 350 g/m² 2×50 m [100 m²]

6,70 zł za m²
Na zamówienie
670 zł
544 zł bez VAT
Rozmiar 0,47×0,47×2 m
Waga 30 kg
Mata kokosowa przeciwerozyjna

Geomat K-P 600 g/m² 2×25 m [50 m²]

8,22 zł za m²
Na zamówienie
411,50 zł
334 zł bez VAT
Rozmiar 0,14×0,14×2 m
Waga 7 kg
Mata kokosowa przeciwerozyjna

Geomat K-P 350 g/m² 2×10 m [20 m²]

8,37 zł za m²
W magazynie – Łódź, 244 rolki
167,40 zł
136 zł bez VAT
Rozmiar 0,35×0,35×2 m
Waga 12 kg
Mata kokosowa przeciwerozyjna

Geomat K-P 600 g/m² 2×10 m [20 m²]

9,32 zł za m²
W magazynie – Łódź, 133 rolki
186,40 zł
151,40 zł bez VAT
Rozmiar 0,33×0,33×1,32 m
Waga 20 kg
Mata przeciwerozyjna kokosowa z plastikową siatką i folią

Geomat K-PF 530 g/m² 1,2×30 m [36 m²]

20,84 zł za m²
W magazynie – Łódź, 12 rolek
750,24 zł
609,84 zł bez VAT
Nie wiesz co wybrać? Zapytaj naszego specjalistę

Opis i parametry

Mata kokosowa zapobiega erozji, rozpraszając energię cieknącej wody podczas ulewnych deszczy, dlatego idealnie nadaje się do rewitalizacji, stabilizacji powierzchni i wzmacniania zboczy o dowolnym nachyleniu. Produkt idealnie nadaje się także do realizacji małych projektów w ogrodach przy domach jednorodzinnych.

Sposób zastosowania maty kokosowej

Większe rośliny, krzewy i drzewa należy posadzić przed położeniem maty kokosowej. Mniejszą roślinność można sadzić po położeniu maty, nacinając ją ostrym przedmiotem. Do mocowania maty na zboczach zalecamy użycie szpilek metalowych Geopin Steel. Produkt nie ma szkodliwego wpływu na środowisko.

Pamiętaj! Jeśli skarpa ma zostać obsiana trawą, to trzeba zastosować wersję maty kokosowej ogrodniczej bez folii, o gramaturze Geomat K-P 350 g/m², pozwalającą na bezproblemowe przerastanie trawy. Wersja Geomat K-P 600 g/m² jest mocniejsza i nadaje się do zastosowania na stromych zboczach o nachyleniu przekracającym 30°, które następnie zostaną obsadzone roślinami okrywowymi.

Wersja Geomat K-PF 530 g/m² posiada od dołu nieprzepuszczalną folię i stosowana jest jako tymczasowa ochrona przed chwastami na powierzchniach z roślinami okrywowymi. Alternatywę na zboczach obsianych trawą mogą stanowić siatki kokosowe Geomanet K EKO.

Maty przeciwerozyjna w rolkach powinny być przechowywane w suchym miejscu. Produkt sprzedawany jest tylko w wielokrotnościach całego opakowania. Do mocowania maty na zboczu polecamy mocujące szpilki metalowe Geopin Steel.

Ostrzeżenie: Jest to produkt wytwarzany w procesie o wysokim udziale pracy ręcznej, z surowca naturalnego pochodzenia o różnych właściwościach, w różnych warunkach wilgotnościowych. Dlatego parametry produktu z różnych opakowań, a nawet z jednego opakowania, mogą mieć nieznacznie różne parametry – tolerancja ±10% obejmuje gramaturę (gęstość), grubość, wymiary opakowania i kolor produktu.

Powyższe różnice nie wpływają na funkcjonalność produktu. Ewentualne zróżnicowanie barwy produktu, po kilku miesiącach, ujednolici się pod wpływem światła słonecznego i warunków atmosferycznych.

Zalety i cechy charakterystyczne maty kokosowej Geomat K-P

  • Idealna na zbocza o jakimkolwiek nachyleniu
  • Produkt można zastosować na zboczach w połączeniu z roślinami i krzewami okrywowymi
  • Nie wydziela żadnych substancji toksycznych
  • Wersja K-P 350 g/m² dla powierzchni obsianych trawą i łagodnych zboczy, wersja K-P 600 g/m² dla stromych zbocz, wersja K-PF 530 g/m² (z folią) dla ściółkowania

Przeczytaj więcej o ściółkujących matach kokosowych na naszym blogu

Parametry techniczne Geomat K-P

Ogólne cechy
Gramatura [g/m²] 350, 530, 600
Materiał Kokos
Typ opakowania Rolka
Szacowana żywotność [miesiąc] 36
Dostawca GEOMAT
Rozmiary
Długość [m] 10, 25, 30, 50
Szerokość [m] 1,2; 2
Powierzchnia [m²] 20, 36, 50, 100
Tolerancja
Tolerancja (długość) [%] 10
Tolerancja (szerokość) [%] 10
Tolerancja (waga powierzchniowa) [%] 10

Ocena i recenzje

5 Liczba ocen 6
5 6
4 0
3 0
2 0
1 0
MF Marek F. 3.06.2024 ID zam.: 03109
Mata kokosowa ściółkująca z siatką PP – Geomat K-P
Produkt rekomendowany
KS Kamil S. 27.05.2024 ID zam.: 03055
Mata kokosowa ściółkująca z siatką PP – Geomat K-P

Świetna jakość produktu, przesyłka ekspresowa, bardzo dobry kontakt ze sklepem. Polecam z czystym sumieniem, sam wracam do zakupów w GEOmall, bo są naprawdę niezawodni.

Produkt rekomendowany
MF Marek F. 11.09.2023 ID zam.: 02455
Mata kokosowa ściółkująca z siatką PP – Geomat K-P
Produkt rekomendowany

Doradca zakupowy

Nasz profesjonalny personel pomoże w doborze i wyjaśni sposoby oraz procedury korzystania z naszych produktów.

Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00
lub zostaw kontakt, a my oddzwonimy
Klikając na „Subskrybuj“ wyrażasz zgodę na przetwarzanie wiadomości e-mail zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych.
Mata kokosowa wzmacniana antyerozyjna Geomat K-P-F

Czy mata KP-F rozkłada się w całości czy folia zostaje?

Dzień dobry,
folia rozłoży się również, natomiast jest to proces dłuższy niż rozkładanie się maty. Po rozłożeniu się maty będzie to trwało jeszcze około 12 miesięcy. Polecamy gęste zasadzenie roślinności podczas stosowania tej oto maty, do tego czasu gdy rozłoży się mata kokosowa, roślinność powinna urosnąć na tyle, że resztki foli nie będą widoczne. Pozdrawiam. 

zapytanie

Dzień dobry, chcielibyśmy w obrębie nowego płotu, pod umiarkowanym kontem zasadzili nowy trawnik, ale mam obawy związane z kurami sąsiadów, aby wszystkiego nie zjadły. Czy znaleźli by państwo dla mnie jakieś rozwiązanie? Np, folia przez którą to wyrośnie bądź takowa która się z czasem rozłoży w ziemi. Z podziękowaniem, M. Adamiec

Dzień dobry,
najlepszym rozwiązaniem jest zagrodzić kurom wstęp na miejsce gdzie ma być posadzony trawnik, chociaż do czasu gdy on wyrośnie i dostatecznie się zakorzeni. Niepróbowaliśmy jeszcze tego, ale teoretycznie kokosowa siatka obustronnie wzmacniana siatką PP miała by ograniczyć skutki dziobania oraz ochronić nasiona trawy pod siatką. Funkcjonalna żywotność wynosi minimum 3 lata, a jest to dostateczny czas na wyrośniecię gęstego trawnika. Ochronna siatka wytrzyma na powierchni nieco dłużej, ale na koniec również się rozpadnie.

Mata kokosowa wzmacniana antyerozyjna GEOMAT K-P z nasionami trawy

Dzień dobry, czy mata kokosowa jest odpowienia również na ogródkowe jeziorka, jeśli będzie w pewnym stopniu pod wodą? Dziękuję, Wagner.

Dzień dobry p. Wagner,
jeżeli część maty będzie trwale pod wodą- na zatopionej części trawa nie urośnie, natomiast na części znajdującej się ponad powierzchnią warunki dla porostu będą znacznie lepsze z powodu zwiększonej wilgotności. Na część pod wodą mogę polecić (jeśli to nie koliduje z zamiarami) posadzenie do siatki jakiś wodnych roślinności.

Mata kokosowa

Mata kokosowa
Dzień dobry, Interesuje mnie mata na skarpę w ogrodzie: Kokosowa mata wzmacniana siatką PP GEOMAT K-PF30x1,2M. Chciałabym się zapytać czy pracuje się z nią podobnie jak z klasyczną nietkaną włókniną i czy jest problem zrobić z niej klasyczne dziurki na zasadzenie roślin. Dziękuję, Zuzanna Sz.

Dzień dobry p. Zuzanno,
tak, pracuje się z nią podobnie jak z włókniną, rozcięcia się w niej również normalnie dają wytworzyć. 

Warunki wyłożenia produktu

Koniecze jest aby przed wyłożeniem maty przez kilka dni nie padało? Deszcz jest jakąś przeszkodą? Na jaką odległość od dołu skarpy rozkłada się matę? Są jakieś specjalne przepisy których trzeba się trzymać aby poprawnie zamontować matę? Jeśli złoże zamówienie dzisiaj, dostane towar do końca tego tygodnia? Dziękuję

Dzień dobry,
deszcz w niczym nie przeszkadza. Maty rozkłada się po całej powierzchni, zupełnie aż do samego dołu. Czas dostawy to zazwyczaj 2-3 pracujące dni, zależy to też od dostawy jaką państwo wybierają.

stabilizacja

Dzień dobry, czy każda z mat: Geomat K-P, K-PF, KP-T się po pewnym czasie rozpadną? Jaka jest ich żywotność? Mata KP-F jest raczej na wzniesienia na których nie będzie sadzona trwa tylko jakieś krzewy i skałki? Mate mocuje się za pomocą metalowych szpil? W jakich sytuacjach używa się drewniane i plastikowe mocowania? W jakich sytuacjach lepiej użyć KP-T z nasionami trawy?

Dzień dobry,
tak, wszystkie z tych mat po czasie rozpadną się. Żywotność ich zależy od warunków w jakich znajduje się mata (zwyższona wilgotność czy temperatura, podporują szybszy jej rozkład). Wytrzyma minimalnie 3 lata, ale zazwyczaj jest to 5-6 lat. Zakłada się, że do tej pory dostatecznie wyrośnie roślinność.
Geomat K-PF stosuje się na skarpy bez trawy, w celu sadzenia okrywowych roślin i krzewów. Każdą z mat mocuje się za pomocą metalowych bądź drewnianych szpil. Wytrzymają one dłużej, a także po pewnym czasie jest możliwość ich ponownego poużycia.
Matę K-PT z nasionami trawy używa się raczej jako część systemu wzmacniających strome zbocza. Mniej poużywane są w ogrodach, ponieważ tańszą opcją jest posiadzić na skarpie trawę a na to wyłożyć matę K-P. Efekt końcowy jest taki sam.

k-p

Dzień dobry, jest możliwość zakupienia u Was produktu: GEOMAT K-P 25x1,2M (bez nasion trawy)? Z góry dziękuje

Dzień dobry,
wariant w tym rozmiarze niestety nie jest produkowany. Mniejsze opakowania występują jedynie w wersji z nasionami trawy. 

Geomat K-P

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy na wzniesienie pod kątem około 45 stopni, długości 8m a szerokosci 4m jest odpowiednia mata Geomat K-PF? Wzniesienie będzie zasadzone pokrywającymi roślinami i ściółkującą korą. Dodatkowo chciałabym wiedzieć, czy możliwość wcześniejszego zasadzenia roślin bądź położenia kamieni a dopiero w dalszej kolejności położenie maty? Dziękuję za radę! Pozdrawiam Jola Chmiel

Dzień dobry,
tak, mata o której Pani wspomina jest odpowiednia. Dla zakotwienia należy użyć metalowe szpilki o długości 30cm, w ilości 4 sztuki na m2. Ściółkująca kora nie jest konieczna, może Pani ją zastosować trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że może nie utrzymywać się i spływać podczas deszczów. Ogólnie jeżeli sadzi się małe roślinki, lepiej jest najpierw matę położyć a następie wyciąć w nich otwory i zacząć sadzenie.

Daj znać innym, jeśli jesteś zadowolony z produktu Nie trać czas na studiowanie informacji na internecie. Nasz profesionalny personel pomoże Ci w doborze i wyjaśni wszystkie sposoby i procedury korzystania z oferowanych produktów. Wyślij pytanie
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00
Pliki „cookies” pomagają Wam i nam

My, GEOMAT s.r.o., denimy sobie Państwa zgodę na wykorzystanie plików cookies, abyśmy mogli uprzyjemnić Państwa zakupy na naszej stronie internetowej, ułatwić wiele kroków zawiązanych z procesem zakupu a sami mogli się udoskonalać. Klikając na „OK, zagadzam się“, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies w Twojej przeglądarce, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał strony internetowej. Szczegóły znajdziesz na stronie „Informacje o cookies“.