+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Siatki przeciwerozyjne

Siatki przeciwerozyjne instalowane są na zboczach o różnym nachyleniu. Zapobiegają erozji powierzchni zboczy oraz chronią wysiane nasiona roślin przed wypłukiwaniem podczas ulewnych deszczów.

Siatki stwarzają korzystny mikroklimat do wzrostu świeżo wysianych nasion czy posadzonych roślin. Zastosowanie, wydajność czy trwałość siatek przeciwerozyjnych uzależniony jest od ich gramatury oraz użytego przy ich produkcji materiału.

Siatki kokosowe mają z reguły żywotność 3-5 lat. Instaluje się je łagodniejszych, nie porośniętych trawą zboczach (na stokach o nachyleniu do 45°, gdzie wystarczą siatki kokosowe o gramaturze 300 g), oraz na zboczach z większym nachyleniem, gdzie zalecane są maty kokosowe lub agrotekstylia.

Siatki jutowe (popularne pod nazwą geowłókniny jutowe) mają żywotność 1-2 lata. Powszechnie używane na zboczach do 45°. Z upływem czasu naturalne siatki przeciwerozyjne zarosną roślinnością, która posłuży jako ochrona przed erozją. Jutowa siatka ostatecznie ulegnie rozkładowi.

Siatki przeciwerozyjne wykonane są z naturalnego materiału, który nie obciąża środowiska i nie ma wpływ na zdrowie i rozwój roślin. Po rozkładzie służą jako nawóz i wspomagają rozwój roślin.

Liczba produktów: 4
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00