Drodzy klienci, nie będziemy wysyłać zamówienia w dniach 19-20 czerwca 2024 r., a obsługa klienta będzie miała przerwę. Będziemy ponownie w pełni dostępni od piątku 21.6.2024. Dziękujemy za wyrozumiałość.

+48 666 585 318 (Pon-Pt 8:00-16:00)
Kraj dostawy

Siatka jutowa przeciwerozyjna Geomanet J EKO

 • EKO
 • Żywotność 2 lata
W magazynie

Naturalna siatka jutowa (czasami nazywana również geowłókniną jutową), wykonana w 100 % z juty, służy do ochrony skarp przed erozją. Chroni roślinność w ogrodach, na zboczach o łagodnym nachyleniu. Jako tymczasowa ochrona przeciwerozyjna o żywotności 1-2 lata wzmacnia powierzchnię gruntu zarówno na skarpach bez pokrywy roślinnej, zagrożonych powierzchniową erozją wodną, jak i na brzegach oczek wodnych. Po rozłożeniu użyźnia glebę.

Więcej informacji
wybrać opcję

Rozmiary i sposoby pakowania

Jesteś hurtownikiem? Wyślij nam zapytanie e-mailem
Rozmiar 0,32×0,32×1,22 m
Waga 42 kg
Siatka jutowa przeciwerozyjna

Geomanet J500 EKO 500 g/m² 1,22×68,58 m [83,67 m²]

5,91 zł za m²
W magazynie – Łódź, 9 rolek
494,48 zł
401,60 zł bez VAT
Rozmiar 0,15×0,15×1,22 m
Waga 10,5 kg
Siatka jutowa przeciwerozyjna

Geomanet J500 EKO 500 g/m² 1,22×17,15 m [20,92 m²]

6,18 zł za m²
Na zamówienie
129,31 zł
105,03 zł bez VAT
Nie wiesz co wybrać? Zapytaj naszego specjalistę

Opis i parametry

Co to jest siatka jutowa?

Siatka przeciwerozyjna nadaje się do ochrony zboczy o nachyleniu do 30°. Produkt należy układać na przygotowane zbocza (na grunt). Służy jako tymczasowa ochrona przed erozją. Zapobiega wypłukiwaniu nasion i bardziej delikatnych cząstek gruntu. Siatki jutowe wykorzystywane są na stromych zboczach nasypów kolejowych, dróg oraz do sadzenia roślinności na murach oporowych.

Siatkę przeciwerozyjną stosuje się na zboczach ogrodów lub przy oczkach wodnych, gdzie wspomaga przyjęcie się roślin w glebie.</p

Siatka jutowa ma postać siatki tkanej o otwartej strukturze. Siatka wykonana jest z włókien jutowych sprzędzionych w przędzę o grubości ok. 3 mm. Gramatura geowłókniny jutowej to 500 g/m².

Ostrzeżenie: Jest to produkt wytwarzany w procesie o wysokim udziale pracy ręcznej, w kilku różnych miejscowościach, poprzez tkanie surowca naturalnego pochodzenia o różnych właściwościach, w różnych warunkach wilgotnościowych. Dlatego poszczególne opakowania tego samego produktu mogą mieć nieco różne parametry – przy tolerancji ±10%, należy wziąć pod uwagę gramaturę, rozmiar oczek, rozmiar opakowania i kolor produktu.

Nawet jeśli poszczególne opakowania siatek jutowych na pierwszy rzut oka wyglądają różnie, nie wpływa to na ich funkcję. Ewentualne zróżnicowanie barwy produktu, po kilku miesiącach, ujednolici się pod wpływem światła słonecznego i warunków atmosferycznych.

Obszary zastosowania siatki jutowej

Siatka jutowa najczęściej stosowana jest na zboczach o nachyleniu do 30° w ogrodach i w parkach, służy również do zabezpieczenia skarp na zaporach, nasypach drogowych i kolejowych. Siatka ta stosowana jest także jako ochrona strefy brzegowej zbiorników wodnych, w ramach działań rewitalizacyjnych, m. in. rekultywacji byłych wysypisk i hałd powstałych w wyniku działalności wydobywczej. Na skarpach o nachyleniu przekraczającym 30° zaleca się stosowanie siatki kokosowej.

Produkcja i instalacja siatki jutowej

Siatka jutowa wykonana jest wyłącznie z naturalnego materiału, który w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska. Średnia żywotność siatki przeciwerozyjnej wynosi od 12 do 24 miesięcy od momentu instalacji w terenie. Siatkę jutową należy układać w kierunku nachylenia zbocza. Produkt po rozkładzie użyźnia glebę, sprzyjając rozwojowi roślinności, przez okres nawet 5 lat.

Jeśli szukasz rozwiązania na zbocza o większym nachyleniu, to wybierz siatkę kokosową, która w porównaniu z jutą charakteryzuje się dłuższą żywotnością (od 3 do 5 lat), i wersje o większej gramaturze. Siatkę jutową można stosować w połączeniu z agrowłókniną lub biowłókniną wykonaną z biomasy, zapobiegając tym samym rozwojowi chwastów na skarpach ogrodowych, obsadzonych krzewami i roślinami wieloletnimi.

Do mocowania siatki przeciwerozyjnej na zboczach zalecamy zastosowanie szpilek metalowych Geopin Steel.

Ostrzeżenie: Siatka przeciwerozyjna powinna być przechowywana w suchym miejscu. Produkt sprzedawany jest tylko w wielokrotnościach całego opakowania.

Zalety i charakterystyka siatki jutowej Geomanet K EKO

 • Produkt zapobiega osuwaniu się gruntu i chroni zbocza przed erozją
 • Siatka wykonana jest z materiału w 100% naturalnego pochodzenia i jest przyjazna dla środowiska
 • Nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia
 • Po rozkładzie użyźnia glebę i sprzyja rozwojowi roślin

Więcej na temat siatek jutowych dowiesz się na naszym blogu

Parametry techniczne Geomanet J EKO

Ogólne cechy
Gramatura [g/m²] 500
Materiał Juta
Typ opakowania Rolka
Szacowana żywotność [miesiąc] 24
Dostawca GEOMAT
Rozmiary
Długość [m] 17,15; 68,58
Szerokość [m] 1,22
Powierzchnia [m²] 20,92; 83,67
Tolerancja
Tolerancja (długość) [%] 10
Tolerancja (szerokość) [%] 10
Tolerancja (waga powierzchniowa) [%] 10

Doradca zakupowy

Nasz profesjonalny personel pomoże w doborze i wyjaśni sposoby oraz procedury korzystania z naszych produktów.

Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00
lub zostaw kontakt, a my oddzwonimy
Klikając na „Subskrybuj“ wyrażasz zgodę na przetwarzanie wiadomości e-mail zgodnie z naszą polityką przetwarzania danych osobowych.
stabilizacja skarpy

Mam na pochyłej działce za domem uformowane na szerokości ok 20m kilka skarp schodzących coraz niżej tzn. patrząc od góry - taras płaski ok 6m, potem zejście skarpy ok 40-50stopni, kolejny płaski taras ok.1,5-2m, dalej zejście skarpy ok 40-50stopni, kolejny płaski taras ok.1,5-2m, dalej zejście skarpy ok 40-50stopni i już płaski teren. Są to skarpy ziemne, które chciałbym jakoś umocnić i obsadzić też krzewami, roślinami zadarniającymi. Co proponujecie jako najlpesze rozwiązanie, aby z jednej strony zabezpieczyć skarpy przed obsuwaniem po deszczach, a zdrugiej aby zahamować chwasty, ale pozwalając na sadzenie krzewów, roślin?

Dzień dobry,
w przypadku, który Pan opisał potrzebne jest znalezienie produktów, które spełniają następującą funkcje: ochorni skarpę przed erozją, utrzymywać będzie na niej odpowiedni stopień nawodnienia stwarzając warunki do porostu roślinności+ chronić nasiona, zapobiegnie porostowi chwastów. Zaoferować Panu mogę następujące rozwiązania:

 1. Mata kokosowa wzmacniana siatką PP Geomat K-P + zastosowanie pod nią agrowłókniny, która nie pozwoli na porost chwastów.
 2. Mata kokosowa antyerozyjna biodegradowalna Geomanet K +zastosowanie pod nią agrowłókniny, która nie pozwoli na porost chwastów.
 3. Bioagrowłóknina Agrotex EKO+

W przypadku wszystkich produktów stosuje się mocowania za pomocą metalowych szpilek (4 sztuki/m2).

wzmocnienie skarpy

Dzień dobry, proszę o radę czy wybrałem odpowiedni materiał dla wzmocnienia skarpy. Mam wzniesienie o podstawie 5m a wysokości 2,5m, jeżeli się nie myle jest to nachylenie około 26,5o. Ziemia została przywieziona około 8 lat temu, ale chciałbym dowieźć jeszcze około 10 cm ziemi i obsadził trawą i krzewami. Mam użyć jutową włókninę a na to glebe czy glebe a na to włóknine, moge użyć na to jeszcze przeciwchwastową włóknine a na przymocowanie mogę zastosowac metalowe haki Geopin Steel U, chętnie bym użył Geopin Steel J 20 cm (100 szt. w opakowaniu) ale te akurat nie macie na stanie, będą w najbliższym czasie dostępne? Dziekuję za informację! Baran Zbyszek

Dzień dobry,
jutowe i kokosowe włókniny/maty nakłada się na przygotowane wzniesienie- na glebę. Żywotność jutowych to około 2 lata, kokosowe zaś wytrzymują dłużej (aż 5 lat). Między glebe a włókninę można włożyć ściółkującą włóknine w czarnym lub białym kolorze, która zabezpiecza przed porostem chwastów. Metalowe haczyki należy stosować 2-4 na m2 powierzchni wzniesienia. Typ „U“ mamy na magazynie, natomiast „J“ uzupełnimy w przeciągu 10 pracujących dni.

siatka na płot??

Dzień dobry, widziałem kilka dni temu kokosową, bądź jutową… (nie wiem) siatkę umocowaną na ścianie po której pięły się rośliny. Bardzo ładnie to wyglądało. Mam jednak problem, że nasz płot jest betonowy, nie wygląda dobrze i na dodatek nic na nim się nie chce piąć (winogorna, bluszcz). Uważacie że było by to jakieś rozwiązanie- instalowanie siatki na betonowy płot? Chyba wyglądało by to lepiej i pomogło pnąć się roślinom. Dziękuję.

Dzień dobry,
pomogło by to i dodatkowo estetycznie wyglądało. Aczkolwiek zarówno juta jak i kokos mają tymczasową żywotność, a zanim rośliny obrosły by cały płot, siatka może się rozrywać bądź nie utrzymać roślin. Polecam więc użycie produktów wykonanych z trwałego materiału, na przykład plastikowe bądź metalowe siatki lub kraty.

Ochrona zbocza w ogrodzie

Dzień dobry, chciałbym się zapytać, jaki materiał moglibyście mi polecić na zabezpieczenie zbocza w ogrodzie. Wyjaśnie: Niedawno wyrównywałem terem wokół domku ponieważ planowaliśmy wybudowac boisko dla naszych dzieci. Przy wyrównywaniu powstało spore wzniesienie o wysokości 1-1,5m o nachyleniu ok. 60 stopni. Na górze został żywy płot i drewniany płot sąsiada. Obawiam się, że zacznie się to obsuwać a sama trawa na wzmocnienie może nie wystraczyć. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie chce używać do tego betonu. Jaki materiał/matę/sieć moglibyście mi polecić? Z góry dziękuję za radę i życzę miłego dnia

Dzień dobry,
poziom nachylenia tego wzniesienia jest już na granicy możliwości poużycia samej przeciwerozyjnej ochrony, natomiast wysokość jego nie jest tak duża, także jeżeli chce Pan zabezpieczyć swoje zbocze:

 • można położyć na ścianę zbocza trwałą geomatę Trinter, którą zasypać należy glebą zmieszaną z nasionami trawy, następnie uprawić glebę delikatnie przegrzebać np. łopatą.
 • na przygotowaną glebe na wzniesieniu posadzić trawę a następnie wyłożyć na nią tymczasową kokosową mate GeomanetK700 bądź jeszcze lepszym wariantem jest mata Geomat K-P. Trawa wyrośnie przez oba produkty. Konieczne jest w wypadku takiego nachylenia dodatkowe nawadnianie podczas trwania porostu trawy, przy opadach deszczu jakie są w ostatnim czasie takie podlewanie nie starczy. 

Jeżeli w zamiarze jest posadzenie pokrywających roślin i krzewów (np. skalnik)

 • na przygotowaną glebe na wzniesieniu należy zasadzić rośliny a następnie na niej położyć nietkaną włókninę Agrotex N 50 a na niej Geomanet K700.
 • bądź degradowalną biowłókninę Agrotex EKO+. Wytrzyma ona na wzniesieniu do mementu az pokryje się on roślinami.
 • na przygotowaną glebe należy zasiadzić roślinność a następnie położyć na nią ściółkująca mate „wszystko w jednym” GEOMAT K-PF. 

We wszystkich przypadkach będzie konieczne zakotwienie produktów na wzniesieniu, np. na 30 centymetrowym za pomocą metalowych szpil Geopin Steel (2-4 sztuki/m2 powierzchni zbocza). Produktów (z wyjątkiem geomaty Trinter) nie zasypuje się glebą.

Daj znać innym, jeśli jesteś zadowolony z produktu Nie trać czas na studiowanie informacji na internecie. Nasz profesionalny personel pomoże Ci w doborze i wyjaśni wszystkie sposoby i procedury korzystania z oferowanych produktów. Wyślij pytanie
Hotline Potrzebujesz poradzić w wyborze produktu lub złożenia zamówienia?
+48 666 585 318 info@geomall.pl W dni powszednie od 8:00 do 16:00
Pliki „cookies” pomagają Wam i nam

My, GEOMAT s.r.o., denimy sobie Państwa zgodę na wykorzystanie plików cookies, abyśmy mogli uprzyjemnić Państwa zakupy na naszej stronie internetowej, ułatwić wiele kroków zawiązanych z procesem zakupu a sami mogli się udoskonalać. Klikając na „OK, zagadzam się“, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies w Twojej przeglądarce, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał strony internetowej. Szczegóły znajdziesz na stronie „Informacje o cookies“.